chess-results.com
Featured

Eesti noorte kiirmale meistrivõistlused, 14.-15.05.

A-turniir (pdf)    B-turniir

Kohtla-Järvel Vene Järve Gümnaasiumis toimus VIII traditsiooniline noorte kiirmaleturniir, mis on ühtlasi ka Eesti noorte kiirmale meistrivõistlusteks. Turniiril osales kokku 70 noort. Mängiti olümpiasüsteemis, kus matšide (2 partiid, selle võrdsuse korral 2 välkpartiid ja viimase võrdsuse korral lõplik lisapartii aegadega 6-5) väljalangejad võistlesid lohutusringis B-turniiril.

Eesti noorte meistriks tuli Vitali Šlõkov (Maardu MK), kes alistas finaalis Aleksander Volodini (SK Diagonaal) 3.5 - 2.5 (finaalis mängiti neli partiid kiirmalet ja võrdse tulemuse korral lisaks kaks välkpartiid). Kolmanda koha matšis alistas Vjatšeslav Sõskov (SK Maletäht) Nikolai Kunitsõni (MK Šahh & Garde) 1.5 - 0.5.

Võistlejad, kes langesid lohutusringi, said teatud arvu punkte ette. Lohutusringi võitis Vitali Halapjan (MK Šahh & Garde) 9 punktiga 11-st. Järgnesid Aleksander Orava (SK Maletäht) 8.5p ja Valentina Golubenko (SK Diagonaal) 8p. Sama palju punkte (8) kogusid ka Mark Lapidus (MK Šahh & Garde), Vadim Tšernõšov (SK Diagonaal) ja Olga Pritšetnikova (Sillamäe SK).

Neidude arvestuses võitis Valentina Golubenko, teine oli Olga Pritšetnikova ja kolmas Jana Airapetjan (MK Šahh & Garde).