Featured

IV Baltic School Chess Festival, Riia 13.-17.06.

[ tabelid ]

Eestist osalesid Narva, Pärnumaa, SK Reval-Sport ja Diagonaali maleklubid.

IV Baltic school chess festivalil oli seekord 20 võistkonda: 11 Lätist, 4 Eestist, 4 Venemaalt ja 1 Poolast. Leedukad ei saanud kahjuks tulla, sest neil oli endil Palanga turniir. Tänavu ei olnud ka soomlasi.

Võistkonnas olid 3 noormeest ja 1 neiu 1990.a. sündinud või nooremad. Mängiti ajakontrolliga 50 minutit kummalegi ja 5 sekundit tuli iga käigu eest juurde.

7 vooru järel võitis turniiri Riia malekooli I voistkond 22,5 p. 28st. 2. Petrovskaja Ladja voistkond Venemaalt 18 p.p.3. Riia malekooli II võistkond samuti 18 p.

Nagu mullugi oli parim Eesti võistkond Narva, kes saavutas 15,5 p. 6.koha ning tabeli algasetuse järgi oli parim tabeli teise poole voistkondadest. 14. Pärnumaa 13 p., 15. SK Reval-Sport 13 p. ning 16.Diagonaal 12 p.

Tüdrukute laual saavutas Viktoria Ni järel 2. koha Nika Divonina Narvast 6 p. 7st.

Eesti poistest oli Marten Jaanimets Pärnumaalt 3.laual 5 p. 7st viies.

Turniiri ajal toimus palju üritusi.

Suurmeister Janis Klovansi vastu saavutas viigi Tõnu Heimets Pärnumaa võistkonnast.

60 osavõtjaga välkturniiril oli eestlastest parim Uku Valner SK Reval-Sport 8 p.11st, kes jagas 3.-5.kohta Verners Putka ja Matiss Mustapsi järel.

Eelviimasel päeval toimus rikkalik lõunasöök Lido keskuses (turniiri üks sponsoritest). Seejärel toimus ekskursioon Jurmala linna. Turniiri peakorraldaja Polina Ni unistuseks on turniir viia läbi Jurmalas.

Suur tänu lätlastele, kes korraldasid sellise suurepaerase turniiri, kus meie lapsed said mõõtu võtta erinevate riikide maletajatega.

Kuigi turniiril oli sel aastal ka osavõtumaks - Eesti võistkondadel 35 latti, siis majutus Riias oli endiselt tasuta.